modne inspiracje - porządki w szafie

Porządki w szafie! Co lepiej zostawić, a o czym zapomnieć?

Mimo, że do wiosny mamy jeszcze sporo czasu to na początku nowego roku warto przeprowadzić generalne porządki w swojej garderobie. Często stanowią one niemałe wyzwanie, bo nierzadko dość mocno przywiązujemy się do ubrań, które chowamy, ale jednak nie nosimy.

To właśnie one zabierają cenne miejsce i powodują niepotrzebny bałagan. Segregacja ubrań przyda się zarówno Paniom, jak i Panom! Sprawdź, z czym warto się już bezpowrotnie pożegnać, a co powinno jeszcze poczekać w Twojej szafie na swój moment.

Za małe ubrania

Wiele osób trzyma w swojej garderobie ubrania sprzed lat, w których kiedyś wyglądało się cudownie. Niestety upływ czasu i dodatkowe kilogramy często uniemożliwiają ich dalsze noszenie… Co wtedy? Najczęściej ulubione spodnie lub sukienki odkładamy do szafy na wieczne odczekanie, aż schudniemy. Nie każdemu udaje się zrzucić dodatkowe kilogramy, a nienoszone rzeczy tylko zabierają miejsce. Jeżeli czekasz już od bardzo długiego czasu na założenie tej odkładanej w nieskończoność sukienki to… być może warto się już z nią rozstać? Często moda się zmienia i konkretne ubranie może być już nie tylko za małe, ale także dawno nie modne. Dlatego przy najbliższych porządkach dokładnie przejrzyj swoje ubrania i zdecyduj się w końcu na rozstanie z tymi zbyt małymi. Możesz je sprzedać lub oddać komuś u kogo nie będą tylko leżały w garderobie!

Za duże ubrania

Podobnie jak z ubraniami zbyt małymi jest w przypadku tych zdecydowanie za dużych. Zmiana rozmiaru to często wymiana garderoby na nową, ale wielu z nas lubi przechowywać na zapas to, co kiedyś nosiliśmy. Nie jest to dobra decyzja. Za duże ubrania odłożone na czarną godzinę mogą okazać się wymówką do odstępstw od treningów czy diety. W końcu jeśli przytyjesz to będziesz mieć co nosić, prawda? Dlatego lepiej rozstać się z workowatymi bluzami, swetrami i za dużymi spodniami! Bez sensu, gdy zabierają one cenne miejsce w szafie i powodują jedynie bałagan.

Ubrania uszkodzone

Kolejnym typem ubrań, które gromadzimy w garderobach są rzeczy uszkodzone. Odkładamy ich naprawę w nieskończoność i ona nigdy nie nadchodzi. Podziurawione spodnie, wyprute szwy bluzki lub zgubione guziki w sukience to mankamenty, których cały czas nie naprawiłeś? Chyba, aż tak nie zależy Tobie na tych ubraniach i możesz się z nimi spokojnie rozstać… Bywają również przypadki ubrań mocno poplamionych lub przebarwionych. Najczęściej odkładamy je na czas remontów lub innych prac, które mogłyby prowadzić do wybrudzenia rzeczy. Uwierz, że jeden komplet tego typu ubrań z pewnością Tobie wystarczy. Resztę naprawdę możesz wyrzucić…

Ubrania z sentymentem

Wśród nienoszonych ubrań znajdują się również te, do których podchodzimy z dozą sentymentu. Jest tak często w przypadku sukien ślubnych, garniturów z matury lub ubrań pamiętających Twoją młodość. Jeśli naprawdę nie chcesz się z nimi rozstawać to przenieś je z szafy, z której na co dzień korzystasz w miejsce, gdzie gromadzisz starocie. Strych, piwnica, albo szafka w skrytce to dużo lepsze rozwiązanie niż szafa w sypialni, w której zaczyna brakować miejsca na bardziej potrzebne części garderoby.

Ubrania, których nie lubisz

Ostatnim typem ubrań, jakie często przechowujemy bezsensownie w garderobach są te, których po prostu nie lubimy. Ktoś kupił nam je w prezencie, a one nie przypadły do naszego gustu. Kupiliśmy je sami na wyprzedażach, a potem nigdy nie nosiliśmy… To kolejna porcja rzeczy, które zabierają miejsce i mogą przydać się innym ludziom. Warto przy następnych porządkach się ich pozbyć oddając potrzebującym lub sprzedając.

W ten oto sposób zyskasz sporo miejsca na niezbędne ubrania, po które często sięgasz. Zapomnisz o panującym w Twojej garderobie chaosie i nieestetycznym bałaganie, który psuje wygląd sypialni. Pozbędziesz się tego, co naprawdę jest niepotrzebne i zaczniesz dbać o porządek znacznie skuteczniej niż kiedykolwiek wcześniej. Do tego typu remamentu warto przekonać pozostałych członków rodziny. W ten sposób w waszym domu nie będzie już zbytecznych ubrań, które nie miały już szans na noszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *