modne inspiracje - moda damska

Moda damska – ekskluzywne marki czy odzież używana?

Zastanawiasz się, co nowego sobie kupić? A może większym dylematem jest to, gdzie kupować nowe ciuszki? Dziś mamy do rozwiązania dylemat kupowania ubrań w drogich sklepach i punktach z odzieżą używaną. Jakie wady i zalety mają te obie opcje?

Przyjrzyjmy się im uważniej. Dzięki dokładnej analizie będziesz mogła zdecydować, które rozwiązanie jest Tobie bliższe.

Co stoi za ceną Twoich ubrań?

Na początek warto przyjrzeć się kwestii samej ceny ubrań. W modzie damskiej znajdziesz zarówno droższe, jak i tańsze propozycje. Co powoduje, że cena konkretnej kreacji jest taka, a nie inna? Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że z pewnością ma na nią wpływ jakość wybieranych do szycia ubrań materiałów. Te wyższej jakości przeważnie nie należą do najtańszych i nawet kupowane hurtowo stanowią spory koszt dla samego producenta. Kolejną kwestią, która decyduje o cenie jest miejsce powstawania wybranego produktu odzieżowego. Nie od dziś wiadomo, że firmy odzieżowe szyjące ubrania za granicą, najczęściej po stronie wschodniej sprzedają swoje produkty dużo taniej. Znacznie droższe wersje ubrań mają firmy stawiające na krajowe produkcje w limitowanej ilości, które nierzadko bywają ubraniami typu hande made. Poza jakością materiału, lokalizacją szwalni aspektem decydującym o cenie jest … rozpoznawalność marki na rynku! Bardzo popularne marki odzieżowe takie jak np. Gucci, Prada, Dolce Gabbana mają znacznie wyższą cenówkę niż marki z sieciówek, czy marki noname – nieznane i dopiero wchodzące na rynek. W ten sposób wybierając sukienkę, która wpadła Ci w oko płacisz również za popularność jej marki. Nierzadko są to naprawdę wysokie kwoty i tutaj warto odpowiedzieć sobie  na pytanie, czy Twoja garderoba rzeczywiście potrzebuje tak drogich ubrań…

Wady i zalety kupowania ubrań używanych

Z pewnością słyszałaś o lumpeksach, jak potocznie nazywa się sklepy z odzieżą używaną. To miejsca, w których można znaleźć prawdziwe perełki za grosze. Nienoszone i zapomniane ubrania zostają oddane do tego typu miejsc, by zyskały nowe życie. Trudność kupowania w sklepach z odzieżą używaną polega przede wszystkim na umiejętności odnajdywania modeli, które naprawdę wpisują się w Twój gust. Ubrania z drugiej ręki pozwalają zadbać o ekologię, najczęściej są dużo tańsze, ale wymagają cierpliwego szukania. To rozwiązanie nie dla każdego, jednak wśród wielu fashionistek znajdują się miłośniczki mody damskiej, które właśnie w lumpeksach znajdują niesamowite stylizacje. Warto spróbować tego rozwiązania i sprawdzić, czy będzie ono dla Ciebie dobre. Często za kwotę jednej sukienki z wystawy tutaj będziesz mogła kupić ich kilka, jak nie kilkanaście. Zdecydowaną wadą jest jednak to, że nierzadko ubrania używane bywają lekko uszkodzone i widać na nich upływ czasu. Tutaj musisz sama odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziesz w stanie je naprawić. Konieczność doszywania guzików, wymiany zamków lub walka z uciążliwymi zaplamieniami to przeszkody, które nie każdy chce pokonać.

Wady i zalety kupowania ubrań w sklepach odzieżowych

Jeśli nie chcesz niczego kupować w lumpeksach wtedy rozwiązaniem okazują się sklepy z nowymi ubraniami. Znajdziesz je nie tylko w galeriach handlowych. Dziś sprzedaż ubrań z powodzeniem przenosi się do sieci. Bez konieczności stania w kolejce możesz kupić upatrzone spodnie lub bluzkę w ciągu kilku sekund. Dostęp do zupełnie nowej garderoby, której nikt wcześniej nie nosił powinien zapewniać gwarancje kupowania ubrań w idealnym stanie. Niestety nie zawsze tak jest. Często zdarza się, że na ubraniach znajdujesz wady. Ślady od podkładu podczas przymierzania białej koszuli, które pozostawiła klientka przed Tobą… Niedziałający zamek w jeansach albo wyrwany guzik w sukience to tylko kilka możliwych mankamentów. W takim przypadku należy starać się o udzielenie przez sprzedawcę rabatu lub dokonanie wymiany albo reklamacji. Nigdy nie przyjmuj nowych ubrań w nieidealnym stanie! To strata Twoich pieniędzy! Zdecydowaną zaletą kupowania nowej odzieży jest fakt jej świeżości i braku widocznych śladów zużycia. Nowy żakiet z pewnością posłuży Ci znacznie dłużej niż ten używany. Musisz jednak pamiętać, że nowość zawsze ma znacznie wyższą cenę. Dlatego wybierając się na zakupu, by uzupełnić swoją garderobę zachowuj rozsądek. Wpadanie w długi lub wydawanie ostatnich pieniędzy, które zostały na koncie w celu ubrania się nigdy nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *