Jak dobrać odpowiedni portfel do okazji? Podpowiadamy!

Wybór odpowiedniego portfela wbrew pozorom nie jest wcale taki prosty. Jako, że z tego drobnego dodatku korzystamy na co dzień, musi on być dopasowany do naszego stylu. Nikt nie wyobraża sobie chyba poważnej kobiety biznesu, która w sklepie wyciąga tandetnie lakierowany portfel w zabawne wzory. Do okazji i okoliczności dobierać należy bowiem nie tylko strój, ale także wszystkie dodatki. Chodzi między innymi o buty, biżuterię, torebkę i portfel.

Gdy w grę wchodzą portfele dla kobiet, trzeba dokonać wyboru kolorystycznego i tego dotyczącego wielkości dodatku. Na rynku spotkać można zarówno portmonetki w klasycznych barwach, a więc czarne i brązowe, jak i te nieco odważniejsze – czerwone, żółte, pomarańczowe lub we wzory.

Portmonetki damskie w różnych kolorach – swobodniejsza propozycja dla odważnych kobiet

O ile podczas oficjalnych wyjść i spotkań najpopularniejsze są skórzane, damskie portfele w stonowanych i bezpiecznych barwach, o tyle na co dzień można pokusić się o ich odważniejszą wersję. Kobiety, które wolą styl elegancki, ale też te od których wymaga się odpowiednich stylizacji, częściej kupują czarne lub brązowe modele. Panie, które jednak mają niezobowiązujące je do niczego warunki pracy albo po prostu stawiają na kolorowy i szalony styl bycia, częściej kupują modne portfele w kolorze czerwieni, żółci czy granatu. Nierzadko zdarza się również, że decydują się na fantazyjne wzory.

Takie kobiety wręcz uwielbiają się wyróżniać. Nic więc dziwnego, że wolą intensywniejsze barwy akcesoriów różnego rodzaju. Gdy chodzi o damski portfel, to niezaprzeczalnie najpopularniejszym jest ten w kolorze czerwonym. Czerwień kojarzy się przecież z seksapilem i pewnością siebie. I choć ta barwa cieszy się największym zainteresowaniem, równie często kupowane są też modne portfele w odcieniu różu, fioletu czy błękitu.

Ważne jest jednak to, by o ile to możliwe decydować się na dodatki wykonane z naturalnej skóry. Naturalna skóra, to gwarancja najwyższej jakości. Niezależnie od tego czy idziemy w stronę klasyki, czy może ekstrawagancji, pamiętajmy, że tylko dobrej jakości produkt, to gwarancja jego trwałości i solidności. Odpowiednio zadbany skórkowy portfel, który regularnie będzie poddawany też impregnacji, to szansa na długie użytkowanie. Przy czym powstające mimo to drobne „pęknięcia” tylko dodadzą mu szyku.

Portmonetka skórzana dla kobiet eleganckich

Eleganckie kobiety i te na których obowiązki służbowe wymuszają pewien styl, o wiele częściej i chętniej decydują się na modele czarne, brązowe lub kremowe. Elegancki portfel damski skórzany w stonowanej kolorystyce można zamówić na przykład w Internecie. Profesjonalne i godne uwagi strony podają przy proponowanych produktach wszystkie potrzebne dane.

Poza tym, potrzebnego szyku dodaje w takiej sytuacji mały portfel damski. Zbyt duże dodatki są masywne, ciężkie i mało eleganckie. Te mniejsze i drobniejsza zdają się być o wiele bardziej popularne, gdy chodzi o kobiety z klasą. I choć nie zmieścimy do nich zbyt dużo kart, paragonów czy zdjęć bliskich osób, nie da się ukryć, że dziś są najczęściej poszukiwanymi modelami. Być może dlatego, że kobiety rzadko noszą przy sobie gotówkę, bo obecnie większość transakcji załatwiają z pomocą kart bankomatowych. A drobne i bardzo eleganckie dodatki mieszczą się im w każdej torebce. Tak małą portmonetkę można zmieścić nawet do saszetki.

Jak widać, największy wpływ na wybór damskiego portfela powinien mieć indywidualny styl kobiety, ale i wykonywana przez nią praca. To ona stwarza bowiem najwięcej nietypowych okazji w ciągu dnia. Rozmowy z klientami, wizyty w urzędach, hurtowniach czy spotkania biznesowe. To wszystko ma ogromne znaczenie. Pod rytm codziennego dnia dobieramy strój, obuwie, a nawet fryzurę czy makijaż. Dobrze przemyślmy więc także małe elementy, których choć na pierwszy rzut oka nie widać, to są niezwykle ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *