Modowa wiosna coraz bliżej – co modny mężczyzna powinien mieć w swoje szafie?

Zbliżająca się wiosna to idealny moment do odświeżenia swojej garderoby i uzupełnienia brakujących akcesoriów, które warto, aby modny mężczyzna posiadał w swojej kolekcji. Jednak warto podejść do tematu z rozwagą, gdyż za dużo i źle dobrane potrafią zrujnować wizerunek tak samo, jak ich brak. Aby uniknąć stylistycznej katastrofy, warto zapoznać się z przygotowanymi w tym celu wskazówkami, będącymi drogowskazem modowym na nadchodzący sezon.

Materiał – trwałość – wygląd, czyli prawidłowa kolejność oceny.

Wraz z wiosną w odstawkę odchodzą do szafy wszelkie kurtki i płaszcze wyposażone w wewnętrzne i zewnętrzne kieszenie, tym samym portfel czy telefon ponownie wracają do spodni. Nie wygląda to korzystnie, szczególnie przy obecnych rozmiarach smartfonów, dlatego rozwiązanie, jakie jest tu najkorzystniejsze, to mała torebka męska znana częściej jako saszetka męska na ramię. Najważniejszą cechą, jaką trzeba się kierować przy jej wyborze, to materiał, z jakiego jest wykonana, ponieważ będzie służyć na lata i powinna bardzo dobrze zabezpieczać prywatne rzeczy. W związku z tym ponadczasowa skóra nigdy nie będzie degradacją stylu, a wręcz przeciwnie, może podnieść jego poziom, nawet jeśli reszta ubioru nie jest zbyt elegancka. Saszetka męska ze skóry cechuje się przede wszystkim tym, że jest mocno uniwersalna. Można ją założyć zarówno do koszuli, jak i białego t-shirtu, a to jest duża oszczędność, gdyż nie trzeba dopasowywać osobno innej do każdej stylizacji.

Naturalne natomiast jest, że mimo wszystko nie zawsze sprawdzi się ona we wszystkich warunkach i takimi będę przede wszystkim sportowe dziedziny życia. Tutaj warto dać sobie odrobinę swobody i torbę na ramię zamienić na saszetkę męska typu nerka. Mają one taką przewagę, że nie obciążają barków przez kilka godzin i nie uciskają non stop okolic klatki piersiowej, co bywa mocno problematyczne przy większym obłożeniu oraz gdy jest konieczność kilkugodzinnego noszenia ze sobą. Dlatego też nerki męskie będą doskonałą alternatywą dla sportowców, bez względu na to, czy spędzają czas na siłowni, czy wybierają się na długą przejażdżkę rowerową. Nie krępują one ruchów i nie trzeba mocno pamiętać, że nosi się je ze sobą. Dla osób lubiących bardziej formalny styl można zaopatrzyć się także w coś bardziej formalnego, dostępne saszetki skórzane na pas to połączenie obu cech, wygody i elegancji, dlatego mogą być stosowane nawet do nieformalnego wyjścia w koszuli.

Jeżeli jednak ktoś nie jest zwolennikiem tego typu dodatków, warto rozważyć redukcję gabarytów obecnie posiadanych akcesoriów, tak aby mieściły się w spodniach i były niemal niezauważalne. Jeśli ktoś nie korzysta z gotówki, a jedynie co posiada to karty bankomatowe lub dokumenty, warto zainwestować w portfel męski slim, który przypomina bardziej etui na dokumenty, niż mini walizkę. Rozważając cienki portfel męski jako codzienny dodatek, trzeba się najpierw zapytać zgodnie z sumieniem, jak często korzysta się z gotówkowej formy płatności, ponieważ tak korzystna dla stylu zmiana, to jednak mogą być spore utrudnienia w pewnych okolicznościach.

Wiosenna inwazja kolorów, czyli jak dodać życia stonowanym stylizacjom?

Wiosna to przede wszystkim rozkwit życia, zauważalny dosłownie wszędzie, więc dlaczego nie w stylu. Modny mężczyzna to osoba, która robi wszystko z głową, tym samym nie ma miejsca na przereklamowane t-shirty z motywami bajowymi, jednak są elementy ubioru, które mogą sobie na to pozwolić.

Obecnie na salony weszła moda na dodanie trochę humoru, wykorzystując skarpetki we wzory. Ten trend nadal się rozwija i nie zapowiada się, aby w sezonie wiosennym było inaczej. Jest on o tyle unikatowy, że nie jest nachalny i nie buduje wizerunku na siłę, ponieważ piwne albo z motywem pizzy skarpety, będzie widać tylko w kilku sytuacjach, a i tak wystaje raczej ich kawałek niż całość. Jeżeli ktoś nie lubi przesadnych wzorów, może zainwestować w jednolite kolorowe skarpetki, które mogą być dobrym kontrastem w całym zestawieniu, ale jednocześnie dają wrażenie, że osoba nie chce wyróżniać się na siłę.

To samo będzie dotyczyć się pasków do spodni. Chociaż ostatnio w modzie królują przede wszystkim skórzane, dobierane pod kolor obuwia, to warto dać sobie przyzwolenie na odejście od tych trendów i wrócić do roku 2010, kiedy to paski parciane były zupełnym hitem. Mniej sztywne, wzorzyste i podkreślające charakter, mają teraz bardzo dobrą okazję do wrócenia do łask ze względu na cofające się trendy do pasteli i jaskrawych zieleni i żółci, co zostało wyparte przez stonowaną oliwkę i beże na kilka długich lat. Przewaga, jaką daje pasek parciany to przede wszystkim komfort dobierania dodatków, nie trzeba się martwić, że stylowy savoir vivre zostanie zaburzony poprzez złe dobranie odcieni, a nawet wskazane jest mieszanie i kontrastowanie dodatków, przy zachowaniu neutralnej całości reszty zestawienia. Z tego względu sięgając po pasek męski parciany warto, aby nie był on biały, szary czy też jednolity, a można śmiało dodać mu barwę, która dobrze wypadnie obok kolorowych skarpet, które wcześniej zostały omówione.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem www.Supergalanteria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *