Modne inspiracje - Postanowienia noworoczne 2021

Postanowienia noworoczne, jak je zrealizować?

Nowy rok już trwa, a jak z Twoimi postanowieniami? Tradycyjnie zastanawiamy się nad nimi zawsze jeszcze przed Sylwestrem, by od 1 stycznia zacząć je realizować. Jednak w wielu przypadkach znacząca liczba postanowień nie zostaje zrealizowana przez kolejne 365 dni. Dlaczego tak się dzieje? Jak powinniśmy formułować postanowienia, aby były możliwe do spełnienia? Podpowiedzi pozostawiamy poniżej i trzymamy kciuki, by tym razem naprawdę się udało. Rok 2021 może należeć do Ciebie!

Nierealne postanowienia noworoczne, czyli jak tego nie robić…

Co powoduje, że nasze postanowienia okazują się całkowitą klapą? Stoi za tym kilka czynników. Dotąd mogłaś być ich nieświadoma, ale w tym roku będzie inaczej.

Jednym z najczęściej występujących utrudnień w spełnieniu postanowień noworocznych jest to, że stawiamy sobie ich ZA DUŻO. Bywa, że jesteśmy zbyt ambitni i chcemy zrobić wiele wymagających rzeczy jednocześnie. Chcąc złapać kilka przysłowiowych srok za ogon ostatecznie kończymy z niczym. Dlatego zawczasu przyjrzyj się uważnie swojej liście postanowień na 2021 i sprawdź, czy nie ma na niej ich zbyt wiele…

Kolejnym elementem mających zdecydowanie negatywny wpływ na realizacje postanowień jest ich OGÓLNIKOWOŚĆ. Brak dokładnie określonego celu, do którego masz dążyć przez kolejny rok sprawia, że ostatecznie do niego nie docierasz… Ważne jest to by postanowienia noworoczne zostały nie tylko określone, ale też dokładnie zaplanowane. Najlepiej jest określić w jaki sposób będziesz działać, by np. schudnąć. Szczegółowy plan działania, w którym określisz co i kiedy robisz z pewnością pomoże spełnić postanowienie.

BRAK MOTYWACJI to kolejny czynnik, który powoduje szereg niepowodzeń w realizacji postanowień. Chcąc osiągnąć zbyt wiele, bez planu i bez wewnętrznego motywatora w rezultacie nie osiągniesz nic. Motywacja może być ulotna, dlatego tak ważne jest by umieć ją utrzymać i pobudzać. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest zapisanie na kartce powodów, które stoją za konkretnym postanowieniem. Do takiej listy zawsze możesz wrócić, gdy tylko poczujesz, że tracisz swoją motywacje.

 Często przeszkodą w realizacji postanowień jesteśmy my sami. Chcąc natychmiast zmienić swoje dotychczasowe nawyki, na które pracowaliśmy latami jesteśmy dla siebie ZBYT SUROWI. Fakt, że coś czego chcemy nam nie wychodzi powoduje frustracje i przytłacza. W ten sposób oceniamy siebie sami bardzo źle, co wpływa na utratę motywacji i energii do działania. Oczekując perfekcyjnego trzymania się planu, który ma doprowadzić do realizacji celu możesz go nie osiągnąć. Jesteśmy ludźmi, którym zdarzają się potknięcia… Dlatego warto być dla siebie wyrozumiałym w ten sposób dużo łatwiej poradzisz sobie z wszelkimi trudnościami.

Skuteczne postanowienia noworoczne 2021

Skoro wiesz już, co dotychczas powodowało niemożliwość realizacji postanowień noworocznych to teraz czas na odkrycie metod, dzięki którym osiągniesz to czego pragniesz. Musisz wiedzieć, że nie są one zbyt skomplikowane i łatwo je wprowadzić w życie.

Przede wszystkim DZIAŁAJ KROK PO KROKU. Nikt przecież Cię nie goni i możesz ze spokojem realizować jedno postanowienie noworoczne po drugim. Nie musisz realizować od razu pięciu. Już wiesz, że chcąc spełnić kilka celi jednocześnie ostatecznie możesz nie osiągnąć ani jednego. Dlatego stwórz hierarchię swoich celów i zacznij od tych najważniejszych postanowień noworocznych 2021.

Duże zmiany wprowadzane od dziś nie zmienią się nagle w stałe nawyki. Potrzebujesz czasu, by wypracować nowe przyzwyczajenia. Dlatego nastaw się na to, że zaczniesz od niewielkich zmian w swojej codzienności. Rozpoczynanie zmian od tych MAŁYCH KROKÓW to najlepsza metoda na to, by postanowienia noworoczne w każdej sferze Twojego życia zostały zrealizowane. Stopniowe działanie spowoduje wypracowanie nowych nawyków bez których nie będziesz już umiała żyć.

DOKŁADNY PLAN DZIAŁANIA to sekret każdego większego i mniejszego sukcesu. Przygotuj kilka scenariuszy działania. Bądź świadoma tego, że dotarcie do celu może nie być drogą usłaną różami. Skup się na tym, jakie przeszkody możesz napotkać i opracuj plan działania, dzięki któremu sobie z nimi poradzisz.

Naszą ostatnią wskazówką jest czas. Nie działaj na już tu i teraz. Pamiętaj, że zmiany WYMAGAJĄ CZASU. Dlatego nie ścigaj się z nim, a po prostu go sobie daj. Nie schudniesz 10 kilogramów w tydzień, bo w 7 dni ich nie wypracowałaś… Nie osiągniesz idealnej kondycji w miesiąc, ponieważ Twoje ciało potrzebuje czasu na zmiany. Bądź dla siebie łaskawa i postaw na wyrozumiałość. Stawiaj na realne cele określone w równie realnym czasie, a 2021 będzie naprawdę Twoim rokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *