modne inspiracje -nowa tynowy rok

Nowy Rok nowa Ty, co zmienisz w sobie w 2021?

Kolejne 365 dni przed nami! Co zamierzasz zrobić w tym roku? Lista Twoich postanowień noworocznych już gotowa? Dziś przyglądamy się tym najczęściej wybieranym przez kobiety. Często nowy rok to nowa ja, a jak będzie z Tobą w 2021? Co zechcesz wprowadzić w swoim życiu w ciągu kolejnych 12 miesięcy? Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu to przybywamy z pomocą! Poznaj obszary, w których najczęściej chcemy dokonać zmian w nowym roku.

Rozwój osobisty

W postanowieniach noworocznych można śmiało wydzielić kilka obszarów życia, którego dotykają. Jednym z nich jest rozwój osobisty. Jako ludzie często chcemy nauczyć się czegoś zupełnie nowego lub pracować nad już zdobytymi umiejętnościami. Warto postawić na wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia z interesującego Cię tematu. Samodoskonalenie to również dobry wybór, choć będzie wymagał znacznie większej dyscypliny. Korzystając z gotowych kursów online lub tych stacjonarnych działasz w ściśle określonych terminach, natomiast ucząc się na własną rękę o regularności i konsekwencji musisz zawsze pamiętać sama. Rozwój osobisty to zawsze dobra inwestycja, która się zwraca. Możesz zyskać nowe hobby lub podnosić swoje kompetencje zawodowe. Bardzo często w tego typu postanowieniach pojawiają się języki obce, wystąpienia publiczne, umiejętności obsługi programów komputerowych albo zdolności manualne. Wybierz coś czego naprawdę chcesz się nauczyć i działaj!

Zdrowie

W strefie zdrowia na początku roku może pojawić się szereg rozmaitych celów. Przeważnie wiele osób decyduje się na redukcje wagi i pracę nad sylwetką. Podjęcie współpracy z wykwalifikowanym dietetykiem i trenerem z pewnością pomoże osiągnąć ten cel. Warto postawić na stopniowe działanie. Rzucanie się na głęboką wodę i wykluczanie z jadłospisu wszystkiego co lubisz niestety nie pomoże na dłuższą metę. Dlatego w realizacji postanowienia o odchudzaniu zachowuj rozsądek.

W strefie zdrowia często pojawia się postanowienie o zrealizowaniu szeregu badań i wizyt u lekarzy. Warto sięgnąć po kalendarz i na początku stycznia zarezerwować wizyty u poszczególnych specjalistów. W ten sposób będziesz mieć pewność, że nie pominiesz żadnego z nich i rzeczywiście ich odwiedzisz planując wizyty z dużym wyprzedzeniem. Weź kalendarz w dłoń i zarezerwuj terminy jeszcze dziś!

Finanse

Nowy rok bez konieczności spłacania długów i problemów finansowych? To jest możliwe! Przygotuj zestawienie stałych wydatków i przychodów. Zacznij już w styczniu zbierać rachunki, by w końcu móc podsumować swoje miesięczne wydatki. Ustal ile w tym roku chcesz odłożyć na przyszłość. To bardzo istotne kwestie, które warto mieć ściśle określone. W ten sposób odzyskasz kontrolę nad swoimi finansami, nauczysz się oszczędzać i zaczniesz dużo lepiej zarządzać pieniędzmi w nowym roku. Szybko docenisz te umiejętności, gdy zauważysz że nie musisz już martwić się o nowe pożyczki. Życie w standardzie na jaki Cię realnie stać pozwoli na spore oszczędności, które przeznaczysz na spełnienie największych marzeń.

Relacje

W zabieganej codzienności pełnej rozmaitych obowiązków często zaniedbujemy relacje międzyludzkie. Zarówno te z rodziną, jak i bliskimi przyjaciółmi. W tym roku może być inaczej! Ustal na nowo swoje priorytety. Zaplanuj weekendy, które spędzisz ze swoimi rodzicami. Czas mija, oni się starzeją, a Ty z pewnością chcesz zapamiętać ich na bardzo długo. Dlatego znajdź czas w każdym z 12 miesięcy na to, by się z nimi spotykać lub chociaż rozmawiać telefonicznie.

Nie zapominaj również o swoich dzieciach, jeżeli je masz to utrwalaj waszą wieź na każdym kroku. Zorganizuj lepiej wasze poranki i wieczory. Zwykłe podwożenie do szkoły i przedszkola to momenty, w których możesz jeszcze lepiej poznać swoje maluchy. Wieczorne usypianki powinny również stać się waszym wspólnym czasem.

A co z przyjaciółmi? Pochłonięci obowiązkami zawodowymi często bardzo ich zaniedbujemy. Jak temu zapobiec? Oczywiście planując spotkania! Wspólny wypad za miasto, majówka, czy wakacyjny wyjazd będą doskonałą okazją do spędzania ze sobą wspaniałych chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *