modne inspiracje - kosmetyki na zimę

Kosmetyki na zimę, sprawdź co warto mieć w zimowej kosmetyczce dla całej rodziny

Zima to wymagający okres dla naszej skóry, dlatego tak ważna w tym okresie jest jej właściwa pielęgnacja. Zarówno kobiety, mężczyźni jak i dzieci powinny stosować w chłodniejszej części roku odpowiednio dobrane kosmetyki, które zabezpieczą skórę przed niepożądanym efektem oddziaływania na nią mrozu i zimnego wiatru.

Chcąc uniknąć zaczerwienień, podrażnień, przesuszeń warto zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w kilka dodatkowych kremów i innych produktów. Jakich? To zdradzamy poniżej!

Ochronne, regeneracyjne i nawilżające

Szukając odpowiednich kosmetyków na zimę musisz wiedzieć, czego właściwie należy szukać… Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, co dokładnie potrzebne jest skórze zimą. Wystawiona na przesuszające działanie niskich temperatur będzie potrzebowała przede wszystkim nawilżenia. Zapewniają je preparaty natłuszczające o właściwościach nawilżających. Uważa się, że tylko kosmetyki nawilżające o wysokiej jakości składzie pomogą Ci uniknąć bolesnych i mało estetycznych przesuszeń. W dodatku warto sięgnąć również o preparaty regenerujące, które pomogą przyspieszyć procesy regeneracyjne skóry twarzy i rąk. Świetnym rozwiązaniem są również kosmetyki ochronne, dzięki którym sprytnie unikniemy szczypiącego przemrożenia np. dłoni. Duża wilgotność chłodnego powietrza podrażnia delikatną skórę i może doprowadzić do powstania pęknięć oraz procesu łuszczenia.

Zadbaj nie tylko o twarz i dłonie

Stawiając na preparaty odżywiające skórę zawierające odpowiednie olejki i polecane do konkretnego typu cery często zapominamy o pozostałych częściach naszego ciała. Mimo, że nie wystawiamy bezpośrednio nóg na oddziaływanie mrozu to niska temperatura ma również niekorzystny wpływ na całe ludzkie ciało. Tutaj sprawdzają się wszelkiego typu balsamy, których zadaniem będzie intensywne odżywianie naszej skóry.  Na rynku dostępne są ostatnio kosmetyki przynoszące ulgę w walce z popękaną i podrażnioną skórą ciała. Warto sięgać zarówno po balsamy zapachowe, jak i te pozbawione zapachu. Świetnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju masła, które charakteryzują się przede wszystkim wysokim działaniem nawilżającym i regeneracyjnym. Zwłaszcza kosmetyki wzbogacone o masło SHEA mogą zdziałać prawdziwe cuda. Balsamy i masła należy stosować bezpośrednio po kąpieli i prysznicu. Zarówno w celu przywrócenia odpowiedniego nawilżenia, jak i długoterminowej regeneracji.

Twoje usta zimą

Balsam do ust lub pomadka ochronna to w okresie zimowym prawdziwy must have. Popękana skóra ust może być nie tylko brzydka wizualnie, ale przede wszystkim bardzo bolesna. Zdarza się ona zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Dlatego na rynku kosmetyków pojawiają się już od kilku dobrych lat propozycje produktów dedykowanych obu płciom. Panowie, jak i Panie mogą wybierać w bezbarwnych pomadkach ochronnych o różnych zapachach i smakach. To drobny kosmetyk, który może dla Ciebie zdziałać prawdziwe cuda.

A co z dziecięcą skórą?

Delikatna skóra dziecka jest jeszcze bardziej narażona na negatywny wpływ zimowych warunków atmosferycznych niż skóra osoby dorosłej. Dlatego wraz z pierwszymi mrozami dobrze jest zaopatrzyć malucha w przystosowaną dla niego pomadkę ochronną oraz krem. Ważne jest, aby przed każdym wyjściem z domu dziecko dokładnie smarowało buzię oraz dłonie. W ten sposób zabezpieczy te części ciała przed piekącym przemarznięciem. W przypadku dzieci najlepiej wybierać kosmetyki naturalne, które w żaden sposób nie podrażnią wrażliwej skóry. Dodatkowo podczas zakupów powinniśmy zwracać uwagę na to, jak długi jest czas wchłaniania kremów. Dziecko przeważnie nie chce cierpliwie czekać, aż kosmetyk się wchłonie. Dlatego im krótszy będzie czas tego procesu od momentu nałożenia danego kremu tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *