modne inspiracje sztuczne rzęsy

Czy sztuczne rzęsy to konieczność? Poznaj sposoby na czarujące spojrzenie

Moda na doczepiane sztuczne rzęsy zawitała u nas kilka lat temu i całkiem nieźle się przyjęła. Salony urody świadczące usługi doczepiania rzęs przeróżnymi metodami powstawały w bardzo szybkim tempie. Zadowolone klientki co miesiąc lub nawet co trzy tygodnie są gotowe powtarzać zabieg doczepiania rzęs. Jednak czy moda na sztuczne rzęsy nadal będzie trwać w 2021 roku?

Wszystko wskazuje na to, że coraz bliżej nam do powrotu ku naturalności. Jak w takim razie zadbać o zniewalające spojrzenie bez doklejanych kępek?

Poznaj zalety i wady sztucznych rzęs

O tym, czy będziesz zakładać sztuczne rzęsy, czy rzeczywiście zadbasz o swoje naturalne musisz zdecydować sama. Jednak zanim to zrobisz poznaj zalety i wady doczepiania kępek. Warto być w pełni świadomym tego co wybierasz i z czego rzeczywiście rezygnujesz.

Sztuczne rzęsy mają dwie kluczowe zalety. Przede wszystkim znacząco ograniczają czas wykonywania codziennego makijażu. Wychodząc z salonu piękności masz idealny wachlarz gęstych i długich rzęs, z których możesz się cieszyć minimum trzy tygodnie. Budzisz się mając idealnie wystylizowane rzęsy każdego dnia. Po drugie udając się na zabieg stylizacji rzęs masz gwarancje, że u profesjonalne stylistki uzyskasz najbardziej pożądany efekt. Sama decydujesz o kształcie rzęs, stopniu ich podkręcenia i gęstości. W warunkach domowych przy malowaniu naturalnych rzęs maskarą przeważnie nie mamy szans na codzienne uzyskiwanie perfekcyjnego wachlarza, który odpowiada naszym oczekiwaniom.

Wśród wad doczepianych rzęs znajduje się przede wszystkim fakt, że regularne uzupełnianie kępek znacząco osłabia naturalne rzęsy. Stają się one dużo słabsze, krótsze i często przerzedzone. Możesz też mieć pecha i trafić na niezbyt utalentowaną stylistkę, która zamiast poprawić urodę tylko ją zepsuje. Na rynku istnieje szereg różnorodnych materiałów i klejów używanych do stylizacji rzęs. Niestety nie wszystkie są wysokiej jakości i wiele z nich może powodować uczulenia. Ponadto nosząc sztuczny wachlarz rzęs musisz uważać podczas kąpieli, prysznica i kremowania twarzy. Sztuczne kępki źle znoszą obecność tłustych substancji i odklejają się. Poza tym wymagają tez zachowania odpowiedniej higieny. Konieczność ich codziennego wyczesywania i oczyszczania z pomocą płynu miceralnego nie zawsze należy do przyjemnych. Warto też pamiętać o kosztach. Najtańsza stylizacja może kosztować 200 zł, a wraz z wzrostem gęstości kępek cena będzie rosła.

Naturalne rzęsy w pięknym wydaniu

Zdrowe, mocne, lśniące rzęsy naturalne są dużo lepszym wyborem. Zarówno pod względem finansowym, jak i estetycznym. W modzie damskiej coraz bardziej idziemy w kierunku naturalności, gdzie zaczyna brakować miejsca na gęste wachlarz ze sztucznych kępek. Systematyczna pielęgnacja z pomocą odpowiednich kosmetyków umożliwi posiadanie pięknych rzęs! Jakie kosmetyki Ci w niej pomogą? Już podpowiadamy!

Odżywka do rzęs to podstawa

Chcąc zadbać o naturalne rzęsy warto raz na jakiś czas zainwestować w solidną odżywkę. To dzięki niej odżywisz swoje rzęsy i przyspieszysz tym ich wzrost. Regularne stosowanie odzywki sprawi, że kępki staną się dużo mocniejsze! Dlatego warto wprowadzić ten kosmetyk do codziennej stylizacji. Odżywkę do rzęs najlepiej stosować na noc. Będąc bez makijażu masz pewność, że nic nie zakłóci działania regenerującego i wzmacniającego, którym charakteryzują się dobrej jakości odżywki. Co więcej, polecamy by odżywkę kupić w aptece. W przeciwieństwie do drogerii tutaj znajdziesz naprawdę skuteczne odżywki, które przyniosą oczekiwane efekty.

Uwaga na serum do rzęs

Na rynku kosmetycznym masz dostęp do różnego typu preparatów. Musisz zachować czujność przy wyborze kosmetyków! Wśród odzywek do rzęs znajdziesz również wiele serum. Niestety nie każde z nich jest odpowiednie dla zdrowia. Porost rzęs w przyspieszonym tempie często powodują składniki niebezpieczne dla ludzkich oczu. Wielką aferą na rynku kosmetycznym było jakiś czas temu stosowanie składników używanych w lekach na jaskrę w produktach na porost rzęs. Taka substancja dostając się do oka mogłaby powodować niepożądane efekty zdrowotne. Dlatego czytaj etykiety kosmetyków zanim zaczniesz ich używać…

Dbaj o demakijaż!

Podstawą podstaw w pielęgnacji urody jest prawidłowo wykonany demakijaż. W nocy skóra musi odpocząć. Odpoczynku od obciążenia kosmetykami potrzebują również nasze rzęsy. Tylko w ten sposób pozwolisz im swobodnie rosnąć i zachować gęstość. Śpiąc w nieodpowiednio zdjętym makijażu niestety tylko im zaszkodzisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *