modne inspiracje - uroda zimą

Jak dbać o urodę zimą?

Chłodne miesiące, w których temperatura często osiąga poziom poniżej zera raczej nie należą do ulubionych. Szczególnie nie przepada za nimi nasza skóra i włosy. Bez  odpowiedniej pielęgnacji można stracić bujną czuprynę lub idealną cerę. Jak do tego nie doprowadzić?

Specjalnie dla naszych Czytelniczek i Czytelników pozostawiamy dziś listę podpowiedzi, dzięki którym zadbacie o swoje naturalne piękno zimą!

Kremuj się i dbaj o nawodnienie

Wystawiona na szkodliwe działanie chłodnego wiatru i przymrozków skóra wysycha. Brak jej wewnętrznego i zewnętrznego nawilżenia skutkuje nieprzyjemnym efektem wizualnym. Czasami zdarza się, że przymrozek może prowadzić do powstania bolesnych odmrożeń, a popękane usta dodatkowo pogarszają sytuacje. Jak temu zapobiegać?

Przede wszystkim zarówno mężczyźni, jak i kobiety powinni zimą zaopatrzyć się w solidne kremy natłuszczające. Bez względu na to, jaki masz typ skóry zimą będzie ona potrzebowała dodatkowej warstwy ochronnej. Nie bez powodu dzieciom karze się smarować twarze w okresie zimowym. To zalecenie pozostaje niezmienne również, gdy dorastamy. Warstwa tłustego kremu dobranego do typu skóry może zdziałać cuda! Dzięki porannemu smarowaniu unikniesz czerwonych i piekących policzków powodowanych niską temperaturą. Twoja skóra twarzy nie będzie się łuszczyć, ponieważ nie doprowadzisz do jej przesuszenia. Krem należy również stosować na dłonie. Szczególnie, gdy zdarza Ci się zapominać o ubieraniu rękawiczek. Szorstkie i piekące ręce nie są niczym przyjemnym, a ich posmarowanie to tylko kilka sekund!

Zadbaj również o swoje usta. Spierzchnięte nie będą prezentowały się zbyt dobrze i spowodują Twój dyskomfort. By uniknąć ich przesuszenia stosuj pomadki ochronne. To kosmetyk dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyzną. Jeżeli jednak Twoje usta są już spierzchnięte to konieczne będzie wykonanie ich peelingu. Skorzystaj z tego, który używasz do ciała. Najlepszy to ten gruboziarnisty, jaki pomoże usunąć martwy naskórek. Potem musisz pamiętać o stosowaniu pomadki, by nie dopuścić do ponownego przesuszenia ust.

Nie zapominaj również o piciu wody! Zaleca się picie co najmniej 2 litrów dziennie. Nawodnienie organizmu ma ogromny wpływ na to, jak wygląda Twoja skóra! Jeżeli będziesz pić zbyt mało dużo szybciej zaczniesz się starzeć, a zimą Twoja cera będzie znacznie bardziej podatna na działanie mrozu.

Czapka to zimowy must have

Czy wiesz o tym, że nie nosząc czapki zimą znacząco osłabiasz cebulki swoich włosów? Kobiety często unikają noszenia zimowej czapki martwiąc się o swoją fryzurę. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ za kilka lat możesz jej w ogóle nie mieć… Włosy poddane działaniu mrozu i chłodnego wiatru stają się coraz słabsze. Najgorsza sytuacja to ta, w której wychodzisz na zewnątrz z domu prosto spod prysznica. Jeszcze mokre cebulki marzną w mrozie, co głęboko je uszkadza. Stosowanie wzmacniających szamponów i masek nie pomoże, jeżeli Ty ciągle będziesz zapominać o noszeniu czapki…

Zabiegi regeneracyjne w domu i w SPA

Warto zatroszczyć się o swoją urodę stosując zabiegi pielęgnacyjne. Zimą z pewnością uwielbiasz ciepłe kąpiele. Musisz wiedzieć, że niestety Twojego entuzjazmu wobec nich nie podziela Twoja skóra. Gorąca woda nie wpływa dobrze na jej elastyczność i wygląd. Lepszym rozwiązaniem są pobudzające krążenie prysznice, które wykonuje się na przemian raz ciepłą (letnią wodą), a raz zupełnie zimną.

Regularne używanie oliwki i kremów nawilżających to zabieg, który powinien wejść Tobie w krew. W ten sposób będziesz zabezpieczać swoją skórę przed przesuszeniem cały rok. To bardzo ważne, by nie zaniedbywać jej zewnętrznego nawilżenia tuż po kąpieli.

Warto również od czasu do czasu odwiedzić SPA. Zimowa oferta zabiegów to sposób na utrzymanie swojej skóry w doskonałym stanie przez lata. Udając się do SPA dopytaj specjalistę, jaki typ zabiegów będzie najlepszy dla Twojego typu skóry. Ten prawidłowo dobrany sprawi, że w środku zimy Twoje ciało będzie prezentowało się zniewalająco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *