jak spakować walizkę?

Jak pakować bagaż podróżny? Praktyczne wskazówki

Planujesz wyjazd, a jego najgorszą częścią jest spakowanie bagażu? Cóż wiele z nas lubi ze sobą zabierać wiele mniej i bardzie potrzebnych rzeczy. Jeżeli nie raz i nie dwa walczyłaś z niedomykającą się walizką podróżną to dzisiejszy artykuł napisaliśmy z myślą o Tobie. Sprawdź, jak szybko i sprytnie zapakować bagaż podróżny oszczędzając przy tym sporo czasu i nerwów. Mamy kilka bardzo praktycznych wskazówek, które warto samodzielnie przetestować przed wyjazdem.

Co powiesz na rolowanie ubrań?

Nie bój się, że je pognieciesz! Jeżeli zamierzasz zabrać ich sporo to niestety Twoja walizka może nie sprostać oczekiwaniom, gdy składasz je w kostkę. To najbardziej tradycyjna forma układania ubrań, z która warto się rozstać na rzecz idealnego zapakowania dużego bagażu. Wbrew pozorom rolowanie nie spowoduje, że na materiale ulubionej bluzki pojawią się mało estetyczne zagniecenia. Zaskoczona? My również byliśmy, ale pierwszy test tego nowego sposobu pakowania nas po prostu oczarował. Co więcej, kiedy przejdziesz do formowania rolki nie ograniczaj się do jej tworzenia z tylko jednej rzeczy. Z łatwością poradzisz sobie wałkując dwie lub trzy jednocześnie. W ten sposób masz okazję zaoszczędzić naprawdę wiele miejsca w wnętrzu walizki podróżnej.

Czas kupić folie i worki próżniowe

To kolejny trik, który warto praktykować. Solidne torby i worki próżniowe możesz zamówić przez Internet nie wydając na nie dużych pieniędzy. Kiedy masz do spakowania niemały bagaż uratują dla Ciebie sporo miejsca. Sprawdzonym trikiem jest zaopatrzenie się w co najmniej kilka mniejszych worków. Dzięki temu zachowasz porządek we wnętrzu walizki i osobno zapakujesz poszczególne części Twojej garderoby. Obsługa worka, jak i folii próżniowej wcale nie jest trudna. Wiele z nich nie potrzebuje nawet używania odkurzacza w celu odsysania powietrza. Możesz je również zwyczajnie ugniatać, aż osiągną maksimum swoich możliwości. Przekonaj się, jak proste i wygodne jest to rozwiązanie.

Uwaga na kolejność!

Pakowanie się wymaga odpowiedniej logistyki. Nie da się tego robić bezmyślnie. Dlatego konieczne jest przyjęcie określonej strategii podczas szykowania bagażu. Zapamiętaj, że wszystko co jest duże i sporo waży powinno zostać włożone do walizki jako pierwsze. To ekwipunek, który idzie na samo dno. Kiedy już go dobrze umocujesz sprawdź, ile wolnej przestrzeni zostaje w Twoim bagażu. We wszystkie mniejsze przestrzenie włóż tzw. upychacze. Są nimi najczęściej skarpetki, bielizna osobista, drobne kosmetyki, topy, czy małe ręczniki. Następnie przejdziesz do układania samej góry bagażu. To ona często sprawia, że walizki podróżnej nie da się zbyt łatwo domknąć. Nie buduj piramidy! Pamiętaj, że Twoja torba nie jest z gumy i za żadne skarby się nie rozciągnie. Dlatego na samej górze zostawiamy kosmetyczkę ( z miniaturowymi wersjami ulubionych kosmetyków!) oraz jedzenie na drogę. Pamiętaj, że jeśli jedziesz prosto na lotnisko to tylko w ten sposób ułożony bagaż dasz radę spakować z powrotem w kilka minut. Najgorsze co możesz sobie sama zrobić to bałagan na starcie. Brak przemyślenia kolejności układania poszczególnych części bagażu to błąd, który może Cię kosztować sporo nerwów i cennego w podróży czasu.

Kup walizkę dobrej jakości

Warto pamiętać jeszcze o jednej, ale zdecydowanie najważniejszej rzeczy. Twoja torba podróżna nie powinna być byle jaka. Znamy historię dziewczyny, która wybrała się za granicę z walizką, która zdążyła zgubić swoje kółka zanim znalazła się na dworcu. Nie chcesz wiedzieć, jak wielką męczarnią było noszenie sporej wielkości torby w ręce, gdy kółka pękły… Nigdy nie oszczędzaj na torbie podróżnej, bo to ona będzie dbała o bezpieczeństwo Twoich rzeczy podczas każdej podróży. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w solidną walizkę podróżną z modnego tworzywa. Dzięki temu będziesz miała pewność, że nie tylko jej kółka pozostaną na swoim miejscu podczas podróżowania. Wysokiej jakości torba nie przemoknie i nie będzie dla Ciebie przeszkodą. Dlatego zamiast wydawać np. 80 zł na walizkę przeznacz na nią 200 i ciesz się jej trwałością przez kilka kolejnych lat. Taka torba podróżna z pewnością wystarczy na niejeden wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *