jak wybrać pasek męski

Czy pasek parciany można nosić tylko latem? Podpowiadamy!

Pasek męski, to niezbędny element stylizacji. Zwłaszcza, jeśli mężczyzna stawia na dopracowane zestawy. W jego przypadku ten z pozoru nieistotny drobiazg pełni dwie funkcje. Po pierwsze jest ozdobą ubrania, bo dodaje mu elegancji, a po drugie spełnia rolę użytkową, ponieważ podtrzymuje spodnie na miejscu. I choć na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu, skupmy się na paskach parcianych.

Kojarzą się one nie tylko z solidnością i wytrzymałością, ale również cieplejszymi miesiącami. Skórzane modele, z wyglądu masywniejsze, mężczyźni częściej dobierają zimną. Czy jednak lato jest jedynym okresem, w którym powinno się zakładać parciane paski? Otóż okazuje się, że nie! Szereg ich zalet sprawia, że zdają egzamin przez cały rok.

Paski parciane, to wygoda i wiele praktycznych zalet – poznaj je wszystkie

Pasek parciany stanowi częsty wybór przede wszystkim dlatego, że jest bardzo wygodny. Łatwo się odgina, a w trakcie noszenia jest praktycznie niewyczuwalny. Do tego zazwyczaj wyposażony jest też w automatyczną, bardzo intuicyjną klamrę. Latem, ale i zimą jest to niezwykle ważne. Gdy mamy na sobie wyłącznie szorty i koszulkę, nie chcemy aby stylizacja była ociężała. Z kolei zimą, kiedy nosimy jeansy, swetry i koszule, chcemy aby całość nabrała pewnej lekkości.

Poza tym, męskie paski parciane dostępne w wielu wzorach i kolorach. A to sprawia, że dodatki kupują panowie w różnych wieku. Zarówno bardzo młode osoby, jak i dojrzali mężczyźni. Ci pierwsi częściej wybierają odważniejsze, kolorowe modele. Natomiast ci drudzy zazwyczaj stawiają na te prostsze, w stonowanych kolorach. Kolejną zaletą pasków parcianych jest wytrzymałość, która przekłada się na wieloletnią użyteczność.  Najczęściej wykonane z  mocnej taśmy bawełnianej, dają pewność, że raz kupione posłużą właścicielowi długi czas!

Z kolei to, co wyróżnia je na tle pasków wykonanych z naturalnych skór, to cena. Paski parciane nie są zbyt drogie, dlatego można zdecydować się na kilka ich rodzajów. A to sprawia, że na każdą okazję można założyć inny model, na przykład dopasowany do różnych zestawień kolorystycznych. Posiadanie więcej, niż jednego paska parcianego mija się z celem, jeśli mamy zamiar używać ich wyłącznie latem. Kolekcja złożona z przynajmniej kilku dodatków w tym stylu, powinna być użytkowana cały czas.

Do czego pasuje pasek parciany? Jakie stylizacje powinny być nim podkreślane?

Stylizacje casualowe, a więc te, które można określić także jako codzienne, świetnie komponują się z parcianymi paskami. W takich stylizacjach z powodzeniem łączy się elementy eleganckiej garderoby z codzienną. Szczególną uwagę zwraca się jednak  na  estetyczne i nowoczesne dodatki. Nic więc dziwnego, że parciany pasek idealnie sprawdza się podczas komponowania miejskiej stylizacji. To właśnie w niej łączy się bowiem subtelną elegancję ze szczyptą miejskiego designu. Parciane dodatki pasują do eleganckich spodni materiałowych, jeansów, sztruksów i spodni bawełnianych.

Poza tym, zaskakująco dobrze wyglądają też w zestawieniu do klasycznych i oficjalnych strojów, a więc takich, które zazwyczaj ubiera się do pracy albo na ważne spotkania. W takiej sytuacji trzeba tylko zwrócić uwagę na to, by dodatek miał stonowany kolor, niezbyt krzykliwy. Najlepszym wyborem jest oczywiście czerń, brązy czy beże i kremy. Wszystko zależy tak naprawdę od poszczególnych elementów garderoby. Pasek można też dobrać do kolorystyki obuwia, choć nie jest to już koniecznością.
Trzeba pamiętać, że bez paska, stylizacja wygląda niekompletnie. Niezależnie od tego czy jest to zestaw elegancki, czy codzienny. Letni pasek do spodni w formie paska parcianego, to w ciepłych miesiącach najlepszy wybór. Jednak ze względu na szereg jego zalet i bardzo wysoką wytrzymałość, taki model nadaje się do noszenia także zimą. Nie ma żadnych wytycznych, które mówiłyby, że w tym okresie należy z niego zrezygnować. A to z pewnością ucieszy wszystkich jego miłośników!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *