Manicure tytanowy

Manicure tytanowy zdrową alternatywą dla hybrydy – hit czy mit?

Manicure tytanowy to nowy trend w stylizacji paznokci, który zyskuje coraz większą popularność. Jest to metoda, która łączy zalety hybrydy i akrylu, a jednocześnie jest delikatna i bezpieczna dla płytki paznokcia. W tym artykule przedstawię Ci charakterystykę manicure tytanowego, jego wady i zalety, sposób wykonania i cennik. Zapraszam do lektury!

Co to jest manicure tytanowy?

Kobiety wciąż poszukują odpowiedzi na pytanie jak zadbać o paznokcie. Manicure tytanowy to technika, która polega na zanurzaniu paznokci w specjalnym pudrze zawierającym dwutlenek tytanu. Puder ten przykleja się do płytki paznokcia na bazie witaminowej, tworząc cienką i elastyczną warstwę koloru, dlatego nie wymaga ona utwardzania w lampie UV, co chroni dłonie przed szkodliwym promieniowaniem. Ten rodzaj manicure może być stosowany zarówno na naturalne paznokcie, jak i na tipsy lub formy do przedłużania.

Zalety manicure tytanowego

Manicure tytanowy ma wiele zalet, które sprawiają, że jest on atrakcyjną alternatywą dla hybrydy. Oto niektóre z nich:

 • Jest trwały i odporny na odpryskiwanie i zarysowania. Efekt manicure tytanowego może utrzymywać się na paznokciach nawet do 4 tygodni.
 • Jest łatwy w aplikacji i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Można go wykonać samodzielnie w domu, korzystając z gotowych zestawów.
 • Jest bezpieczny i pielęgnujący dla paznokci. Nie niszczy płytki paznokcia, nie powoduje jej odwarstwiania ani żółknięcia. Zawiera witaminy A, D i E, które wzmacniają i nawilżają paznokcie. Nie uczula i nie wywołuje podrażnień.
 • Jest estetyczny i naturalny. Nie pogrubia płytki paznokcia, nie tworzy nienaturalnego połysku ani efektu plastiku. Dostępny jest w wielu kolorach i wzorach.

Wady manicure tytanowego

Manicure tytanowy nie jest pozbawiony wad, które mogą być dla niektórych osób istotne. Oto kilka z nich:

 • Może ulegać ścieraniu lub osypywaniu się z czasem. Puder może się odklejać od płytki paznokcia lub osadzać na skórkach, co w efekcie może to wpływać na estetykę manicure tytanowego i wymagać poprawek.
 • Może być trudny do usunięcia. Manicure tytanowy należy zdejmować przez spiłowanie lub namaczanie w acetonie. Może to być czasochłonne i wymagać ostrożności, aby nie uszkodzić naturalnej płytki.
 • Może być droższy niż hybryda. Manicure tytanowy wymaga specjalnych produktów, które mogą być droższe niż lakiery hybrydowe czy żelowe. Cena manicure tytanowego w salonie może wynosić od 80 do 150 złotych.

Jak wykonać manicure tytanowy krok po kroku?

Można go wykonać samodzielnie w domu lub skorzystać z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego. W obu przypadkach należy postępować według następujących kroków:

 1. Po pierwsze, przygotuj paznokcie do manicure: odsuń skórki, opiłuj kształt, zmatowij płytkę i odtłuść ją.
 2. Po drugie, nałóż cienką warstwę bazy witaminowej na paznokcie i zanurz je w pojemniku z pudrem tytanowym w wybranym kolorze. Otrzep nadmiar proszku i powtórz czynność, aby uzyskać pełne krycie.
 3. Następnie nałóż preparat wysuszający na paznokcie, który utwardzi puder i nada mu połysk. Poczekaj kilka minut, aż preparat wyschnie.
 4. Nałóż top coat na paznokcie, aby zabezpieczyć kolor i nadać mu dodatkowy blask. Poczekaj, aż top coat wyschnie.
 5. Gotowe! Ciesz się pięknym i trwałym manicure tytanowym!

Podsumowanie

Manicure tytanowy to nowoczesna metoda stylizacji paznokci, która ma wiele zalet, ale także pewne wady. Jest trwały, łatwy w aplikacji, bezpieczny, a także pielęgnujący dla płytki paznokcia. Nie wymaga użycia lampy UV, co chroni dłonie przed szkodliwym promieniowaniem. Może być stosowany zarówno na naturalne paznokcie, jak i na tipsy lub formy do przedłużania. Manicure tytanowy ma również kilka wad, takich jak ścieranie się pudru, trudność w usunięciu czy wyższa cena niż hybryda. Manicure tytanowy można wykonać samodzielnie w domu lub skorzystać z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego. W obu przypadkach należy postępować według określonych kroków, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *