Old Money Style

Old money style: gorący trend nadchodzących sezonów

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre trendy nigdy nie wychodzą z mody? Albo jak to się dzieje, że niektóre osoby zawsze wyglądają elegancko, niezależnie od najnowszych trendów? Kluczem do takiego stylu może być „Old Money Style” – estetyka, która czerpie z tradycji, klasycznej elegancji i jakości. Przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik po tym stylu, od jego charakterystyki, po wskazówki jak go wdrożyć do swojej garderoby. Czytaj dalej i pozwól sobie na odrobinę luksusu, który przetrwa próbę czasu. 

Co to jest Old Money Style?

„Old Money Style” to termin, który odnosi się do stylu życia i ubioru osób pochodzących z tzw. starego pieniądza, czyli majątków rodzinnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Ten styl jest elegancki, dyskretny, a przede wszystkim, zawsze na czasie. Cechuje go nie tylko wyrafinowanie, ale też zrozumienie dla wartości i jakości. Styl ten pojawia się nie tylko w garderobie, ale przede wszystkim w stylu życia – wyborze domu, samochodu, miejsca na wakacje. Często utożsamiany jest z klasą i dobrym smakiem, a jego nośniki zwykle zwracają uwagę na szczegóły i jakość, nie ilość.

Dlaczego staje się gorącym trendem?

Nadchodzące sezony będą zdominowane przez Old Money Style. W dobie nadprodukcji i fast fashion, coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość i trwałość ubrań. Zaspokaja te potrzeby, promując ponadczasową elegancję i wysoką jakość wykonania. Dodatkowo, jest to styl, który wyraża szacunek dla tradycji i dobrej klasy.

Jak rozpoznać Old Money Style?

Charakteryzuje się przede wszystkim subtelnym luksusem. Nie znajdziesz tu krzykliwych logotypów czy jaskrawych kolorów. Właściciele „starego pieniądza” preferują jakość ponad ilość, wybierając rzeczy o ponadczasowym wzornictwie, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Typowe elementy garderoby Old Money to na przykład klasyczne płaszcze, welurowe marynarki, koszule oxfordzkie, chinosy czy loafersy.

Jak wdrożyć go do swojej garderoby?

Jeśli chcesz zacząć nosić Old Money Style, zacznij od inwestowania w podstawowe, ponadczasowe elementy garderoby. Szukaj klasycznych krojów i neutralnych kolorów, które łatwo będzie Ci łączyć. Pamiętaj, że najważniejsze jest tu jakość – lepiej mieć mniej ubrań, ale za to takich, które przetrwają lata noszenia. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć:

  1. Marynarka tweedowa lub welurowa: To klasyczny element garderoby, który nigdy nie wychodzi z mody. Idealna do połączenia z koszulą i spodniami w klasycznym kroju.
  2. Koszule oxfordzkie: To kolejny must-have w Old Money Style. Wybierz białą lub w stonowanych kolorach.
  3. Chinosy: Są bardziej eleganckie od jeansów, ale nadal wystarczająco casualowe, aby nosić je na co dzień.
  4. Loafersy: Te buty są synonimem elegancji. Możesz je nosić zarówno do formalnych, jak i casualowych stylizacji.
  5. Płaszcz w klasycznym kroju: To inwestycja na lata. Wybierz model wykonany z wysokiej jakości materiału, który będzie Ci służył przez wiele sezonów.

Pamiętaj, że styl Old Money to nie tylko ubrania, ale przede wszystkim postawa. Ceniąc jakość ponad ilość, wyrażasz szacunek dla rzemiosła i trwałości – wartości, które są coraz bardziej doceniane w świecie mody.

Old Money Style a przyszłość mody

Styl Old Money jest nie tylko estetycznie przyjemny, ale również zrównoważony. Promowanie wysokiej jakości, trwałości i ponadczasowej elegancji może przyczynić się do zmniejszenia marnotrawstwa i nadprodukcji w przemyśle modowym. Wygląda na to, że Old Money Style nie tylko jest gorącym trendem, ale również kierunkiem, w którym przemysł modowy powinien podążać. W końcu, jak mawiali nasi przodkowie – „klasyka nigdy nie wychodzi z mody”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *