dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa to hit czy kit? Sprawdź wady i zalet jej stosowania

Wiele osób coraz częściej przerzuca się na dietę pudełkową. Jest to rozwiązanie preferowane dla tych, którzy nie zawsze mają czas na przygotowanie pełnowartościowych posiłków. Należy jednak sobie zadać pytanie, czy jest to marketing, czy też rzeczywiste rozwiązanie, które przynosi efekty? Przeanalizowaliśmy temat „od A do Z” i zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem.

Dieta pudełkowa to oszczędność czasu

Plan dnia wielu z nas nie pozwala każdego dnia wygospodarować czasu na gotowanie posiłków. Czasem wiąże się to z wieloma godzinami w kuchni, dodatkowym czasem poświęconym na kupowanie składników. Oczywiście, należy również wszystko za to zapłacić. Co jednak jest zaletą diety pudełkowej? Przede wszystkim to, że nie gotować wszystkiego na własną rękę. Często się to po prostu nie opłaca, ponieważ gotowanie dla samego siebie to niepotrzebna strata czasu i marnowanie składników.

Jak działa dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa ma to do siebie, że otrzymujemy określone posiłki, które są dla nas specjalnie stworzone w oparciu o preferencje. Sprawia to, że nie trzeba przejmować odcedzeniem makaronu, ryżu czy wyciągnięciem innych rzeczy z garnka. Nie można zapomnieć o tym, że przecież nie każdy potrafi dobrze gotować. Zrobienie potencjalnie nawet najprostszego dania przyprawia niektórych o zawrót głowy. Tymczasem zupełnie inaczej jest wtedy, kiedy mamy przygotowane danie. Owszem, trzeba za nie zapłacić, natomiast są nam dostarczone pod same drzwi. Co za tym idzie, możemy dostosować ilość posiłków do własnych oczekiwań oraz zasobności portfela.

dieta pudełkowa

Zdecydowanie się na dietę pudełkową to wydatek pieniędzy

Zakup diety pudełkowej przez określony czas ma swoje plusy, ale nie jest pozbawione wad. Niestety plan żywieniowy kosztuje i nie są to małe pieniądze. Istotnym czynnikiem jest również wybór restauracji, kaloryczność dań oraz rodzaj diety. Tymczasem trzeba jednak zaznaczyć, że są to koszty, na które nie każdego stać.

Często pojawiają się pytania dotyczące tego, ile to wszystko kosztuje. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ zakres cen to przeważnie od 35 do 90 zł za dzień i są to dość obszerne kalkulacje. Natomiast w skali miesięcznej (bez liczenia niedziel) mówimy o kwocie od 900 do 2200 zł miesięcznie. Nie są więc to kwoty, na które stać „przeciętnego Kowalskiego”. Jednak jeżeli ktoś zarabia naprawdę dobrze, to jak najbardziej może się na taką dietę skusić.

Dieta pudełkowa pozwala na schudnięcie

Do większych plusów diety pudełkowej zaliczamy możliwość walki ze zbędnymi kilogramami. Choć istotne jest też to, ile trenujemy i jaki jest to rodzaj ruchu, dieta to podstawa zbicia nadwagi. A jak wiadomo, dieta pudełkowa to posiłki mające określoną kaloryczność. Spożywając dany posiłek, jemy dokładnie tyle, ile podano i nie przekraczamy ustalonego zapotrzebowania kalorycznego.

Takie posiłki, które są przygotowane przez restaurację są doskonałą kontrą dla tych, którzy nie kontrolują ilości spożywanego jedzenia bądź nie mają tyle zaparcia, aby to robić. Dlatego właśnie posiłki cateringowe są świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, które zwracają uwagę na to jak i ile trzeba jeść. Plusem cateringu dietetycznego jest to, że jest wiele diet, dlatego doskonale odnajdą się nie tylko ci, którzy kochają mięsne potrawy, ale również ci, którzy preferują potrawy wegeteriańskie czy oparte na rybach. Można zatem powiedzieć, że „dla każdego, coś miłego”.

Jeśli jesteś zdecydowany, by samodzielnie przygotowywać posiłki to mamy kilka porad dotyczących tworzenia lunchbox’ów. To z pewnością ułatwi Ci utrzymanie prawidłowej diety wykonanej samodzielnie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *