bielizna wyszczuplajaca

Bielizna wyszczuplająca – czy jej noszenie jest bezpieczne?

Bielizna wyszczuplająca to ważny element dzisiejszej garderoby wielu kobiet, ale też i mężczyzn. Decyzja o kupnie takich produktów jest często podyktowana chęcią lepszego samopoczucia i koniecznością wymodelowania sylwetki. Produkty promowane i nierzadko stosowane przez gwiazdy świata biznesu mogą pomóc nam w osiągnięciu upragnionego celu. Co więcej, noszenie wyszczuplającej bielizny może nieść wiele innych korzyści, takich jak wzrost atrakcyjności fizycznej. Czy jednak codzienne ubieranie jej należy do bezpiecznych? Po jakim czasie powinniśmy ją zdjąć, aby nie doprowadzić do poważnych, niechcianych skutków zdrowotnych? O tym już poniżej.

Bielizna wyszczuplająca – rodzaje

Dzisiejszy rynek obfituje w wiele rozwiązań, które przyczyniają się do korekty naszego ciała. Spośród produktów dostępnych w sklepach w szczególności należy zwrócić uwagę na wiele rodzajów majtek wyszczuplających. Spotkamy się z alternatywami pomagającymi modelować nie tylko nasz brzuch, ale też biodra czy pośladki. Poza tym, niezwykle popularne są też body, halki, gorsety czy nawet stroje kąpielowe. Co ciekawe, dzisiejsza oferta może być dobierana również pod kątem poziomu modelowania. Najskuteczniejsze są produkty zawierające w swoim składzie ponad 20% materiału elastycznego – najczęściej w postaci lycry. Niestety, ma to też swoje minusy. Im wyższa zawartość sztucznego materiału, tym nasze ciało będzie mniej oddychać. Niemniej jednak, niezależnie od wybranego produktu i składu należy stwierdzić, że bielizna wyszczuplająca, choć pomaga nam atrakcyjnie wyglądać, to nie zawsze należy do najzdrowszych wyborów. Powinniśmy korzystać z niej z rozwagą, najlepiej tylko i wyłącznie podczas specjalnych okazji, takich jak np. ślub czy wesele. 

Wpływ bielizny na zdrowie

O tym, że jest to rozwiązanie doraźnie nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Pytanie odnosi się do tego, dlaczego tak jest i jaki wpływ na zdrowie ma zbyt częste noszenie takich udogodnień? Przede wszystkim należy odnieść się do tego, że istotne znaczenie ma tutaj prawidłowy dobór rozmiaru. Zbyt ciasna bielizna może powodować dyskomfort w postaci ucisku w okolicach nóg czy pachwin. Taka sytuacja doprowadza do zmniejszenia ukrwienia nóg, co w dłuższym okresie może przyczyniać się do wielu zaburzeń oraz powodować niedokrwienie. 

bielizna wyszczuplajaca

Poza tym, bielizna wyszczuplająca może prowadzić do ucisku narządów wewnętrznych. W szczególności narażone na takie działanie są nasze jelita oraz żołądek. Konsekwencją zbyt długiego noszenia tego typu produktów może być m.in. wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, co bywa szczególnie groźne w przypadku osób borykających się z wrzodami czy zespołem jelita drażliwego. Poza tym, taka sytuacja może być groźna dla każdego przyczyniając się w skrajnych przypadkach do omdleń, a nawet zaburzeń ze strony układu oddechowego. Co więcej, bielizna wyszczuplająca nie pozwala oddychać naszemu ciału w prawidłowy sposób. Dodatkowo, jak wykazały badania, jej nadmierne noszenie może przyczynić się do rozwoju tzw. zespołu nerwu skórnego bocznego uda, czyli inaczej mówiąc do przewlekłego ucisku na nerw. Sytuacja ta objawia się m.in. bólem i mrowieniem w okolicach uda i pachwiny. 

Abstrahując od powyższego należy zauważyć, że nienajlepszym pomysłem jest również zakładanie bielizny wyszczuplającej równolegle ze stringami. Obcierające się elementy mogą prowadzić do infekcji płciowych. Dodatkowo, bodźcem do rozwoju bakterii jest wspomniany wcześniej brak odpowiedniej przepuszczalności takiej odzieży. Niemniej jednak, niezależnie od tego, czas jej noszenia nie powinien przekraczać jednorazowo 6-8 godzin. Posiadaj w swojej szafie wygodny i dobrze dopasowany stanik, a bielizna modelująca stanie się mniej potrzebna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *